Hamam & Spa

HAMAM

Neden Hamam & Spa?

 1. Hamam & Spa ürünleri ARGE ekibimizin uzun araştırmaları ve kimya mühendislerimizin çalışmaları neticesinde doğal bileşenler kullanarak hazırlanmaktadır.
 2. Doğal sabunlarımız Sodyum Lauryl / lauretsülfat (SLS), propilen glikol, petrol ürünleri, E.D.T.A, parabenler, sentetik renklendiriciler, sentetik kokular, triclosan, kimyasal koruyucu maddeler içermez. Bu kimyasallar endokrin sisteminin fonksiyonlarını olumsuz etkiler. Hamam & Spa Doğal kozmetiklerde ise doğal koruyucular kullanılır.
 3. Ürünlerimiz hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.
 4. Ürünlerimiz parfüm içermez. Kokulandırmayı doğal esansiyel yağların karışımı ile sağlarız.
  Sentetik kozmetiklerde bulunan zararlı kimyasallar, yapay boya ve filtreler ciltte kızarıklık, iritasyon ve alerjiye neden olur.
  Zararlı kimyasalların kokusu bir başka sentetik koku ile kapatılır ki ve bu kokular pek çok kişide baş ağrısına yol açar. Hamam & Spa tarafından Geleneksel malzemelerle üretilen kozmetiklerde ise doğal kokular aksine aromaterapik bir etki yaratarak şifa verir.
 5. Sabunlarımız soğuk proses (CP) tekniği ile yapılmaktadır. Isıl işlem, yağ kaynatma vs gibi işlemler olmadığından esansiyel yağlarımızın yapısında herhangi bir değişme ya da bozulma olmamaktadır
 6. Kişisel bakım ürünlerimiz de kullanılan hammaddeler organik ve sektördeki en kaliteli doğal hammaddelerdir.
 7. Kişisel bakım ürünlerimizin tamamı cildinize mükemmel bir nemlendirme sağlayacaktır.
 8. Doğa dostudur. Konvansiyonel kozmetik üretiminde kullanılan zararlı kimyasallar hava ve su yoluyla çevreyi kirletirken Hamam & Spa nın ürettiği doğal kozmetiklerde bu risk yoktur.
  Sınırlı miktarlarda ve butik üretildiği için doğaya verilen zarar çok daha düşüktür.
 9. Geleneksel kozmetik üretiminde kullanılan;
  Amonyum Laureth Sülfat (ALS)
  Sodyum Lauril Sülfat (SLS)
  PEG-Emülgatör
  Ftalat-Yumuşatıcı
  Paraben gibi ürünler Hamam & Spa üretim tesislerinde bulunmaz.

ÜRÜNLER